Marzec

Koniec miesiąca i koniec kwartału, koniec realizacji mojego Jaśnie Planu. Cele na te trzy miesiące były trzy, udało się zrealizować jeden, za to najważniejszy i najtrudniejszy – ZMIANĘ PRACY. Nie było łatwo, było nerwowo, dużo komplikacji, czekania w niepewności, wątpliwości i obaw, ale dzisiaj złożyłam prośbę o rozwiązanie umowy i została ona przyjęta. Uwalniam się od miejsca i ludzi, które – zwłaszcza w ostatnich latach – doprowadzały mnie do poważnych problemów ze zdrowiem, głównie psychicznym. Nie pomagali specjaliści, rodzina, znajomi, Przyjaciel, zwolnienia, leki, spacery czy różne inne sposoby zagłuszenia tego nieustannego uczucia życia w potrzasku, życia, które mnie męczyło. Uznałam w końcu, że trzeba usunąć przyczynę tego stanu, a nie walczyć ze skutkami.

Oczywiście nie mam pewności, że nowa „terapia” będzie skuteczna. Ale jak nie spróbuję, to się nie dowiem. Nie jest to też zmiana radykalna, praca jest w zasadzie w tej samej instytucji, tylko szczebel wyżej, w „centrali”. Ludzi, z którymi będę pracować, dobrze znam, z niektórymi bardzo się lubię, robota też znajoma. Wyzwolę się jednak od tłumu ludzi, od których pracy jestem zależna i z którymi bezustannie muszę toczyć boje. Ale wyzwań trochę jest – głównie językowych, muszę podszlifować swój English.

Jeszcze tylko muszę zagryźć zęby i ogarnąć parę spraw w starej robocie, na urlopie oczywiście. Ale nic to! Alleluja i do przodu!

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

4 myśli w temacie “Marzec

  1. Good luck in your new endeavours! Friendly work environment is indispensable for our psyche, so your decision has been a good move. Despite winter weather, welcome spring in your professional life and your heart🙂

    Wilganna

    czw., 31 mar 2022, 19:59 użytkownik Spacerniak napisał:

    > typikalme posted: ” Koniec miesiąca i koniec kwartału, koniec realizacji > mojego Jaśnie Planu. Cele na te trzy miesiące były trzy, udało się > zrealizować jeden, za to najważniejszy i najtrudniejszy – ZMIANĘ PRACY. Nie > było łatwo, było nerwowo, dużo komplikacji, czekania ” >

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: