Kolonia Profesorska

Pora wrócić na spacerowe szlaki. Tej zimy mocno się zasiedziałam, głównie z powodu chorób, ale prawda jest też taka, że siedzenie w domu łatwo wchodzi w nawyk. Teraz już na szczęście wszyscy zdrowi, czas wrócić do starego nałogu wałęsania się po mieście. Pierwszy dzień wiosny, prawdziwie wiosenny, był do tego dobrą okazją. Przywdziałam zatem nowy płaszczyk, wiosenne buty, wyrzuciłam precz czapkę i rękawiczki i pomaszerowałam. Na Solec.

Ul. Myśliwiecka.

Ul. Profesorska, na którą wchodzi się przez furtkę.

Ul. Profesorska składa się niemal w całości ze schodów, a urodą swą przebija chyba nawet staromiejskie Kamienne Schodki. Powstała na osiedlu Kolonia Profesorska z lat 20. XX w., zabudowanym willami profesorów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Alegoria malarstwa na willi prof. Zygmunta Kamińskiego.
II Liceum Ogólnokształcące im. S. Batorego.

Absolwentami byli m.in. Marian Eile, Witold Lutosławski, Krzysztof Kamil Baczyński, Andrzej Łapicki, Krystyna Siesicka, Daniel Olbrychski, Agnieszka Holland, Ewa Bem, Grażyna Torbicka, Anja Orthodox, Katarzyna Kasia oraz moja bratowa.

Wiosna, ach to Ty!

Obczajam nowy program do obróbki zdjęć w nowym laptopie, dlatego zdjęcia są trochę nie ten.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

2 myśli w temacie “Kolonia Profesorska

  1. Miło ogląda się Twoje spacery. Nawet jeśli znam okolicę, to świeże spojrzenie zawsze się przyda. Zdrowia życzę Ci wiosenne☀️🌤️

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: