Park Zachodni

Dzisiaj tylko krótki spacerek po Parku Zachodnim, przy okazji. Park, położony na Starej Ochocie, jest jednym z najmłodszych w Warszawie, otwarto go jesienią 2020 r. w pobliżu Dworca Zachodniego. Największą jego atrakcją jest fontanna, po której można skakać (jeśli się jest dzieckiem). Jeśli się jest dorosłym, trzeba grzecznie siedzieć na okalających fontannę ławeczkach, nawet w taki upał jak dziś… :-/

Przy jednym z wejść do parku jest parę fajnych murali:

Lato w mieście.

W pobliżu parku mieści się Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej – najstarsza uczelnia pedagogiczna w Polsce, założona przez patronkę w 1922 r. (jako Państwowy Instytut Pedagogiki Specjalnej). W budynku uczelni mieści się nawet jej muzeum (właściwie bardziej dwie izby pamięci). W rankingu kierunków studiów „Perspektyw” tutejsza pedagogika w 2021 r. jest na 4. miejscu w kraju. Kiedyś przechodząc koło pobliskiego Parku Szczęśliwickiego widziałam grupkę studentek na ćwiczeniach plenerowych z tyflopedagogiki. Szły po ulicy parami, jedna z każdej pary miała na oczach opaskę – taką, jaką niektórzy zakładają na noc do spania. A ta druga ją prowadziła.

Budynek uczelni z charakterystycznym logo.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: