Dziki Żoliborz

Zachęcona ubiegłotygodniowym spacerem postanowiłam wyciągnąć przyjaciela na dłuższą wycieczkę nad Wisłę. Początkowo mieliśmy zamiar przemaszerować praskim, bardziej – w naszym mniemaniu – dzikim brzegiem, ale po przybyciu na miejsce, w okolice Mostu Gdańskiego, szybko przekonaliśmy się, że dziko to tu może było, ale -naście lub -dziesiąt lat temu. Wróciliśmy więc na lewy brzeg i ruszyliśmy w trasę ścieżką rekreacyjną na żoliborskim odcinku Wisły od plaży Żoliborz do mostu Grota-Roweckiego. Tu było znacznie ciekawiej.

Kaczor, który towarzyszył nam na pierwszym przystanku na trasie.
Dzięcioł-stachanowiec? 🙂
Wydrza stołówka?
Rysunki nadrzewne kornika.
Psia mogiła?
W krajobrazie dominują ślady działalności żoliborskich bobrów.
A tu przyjaciel wszedł mi w kadr i niespodziewanie został brazylijską tancerką samby :).
Pod Mostem Grota-Roweckiego też jest ciekawie.
Na trzecim planie Elektrociepłownia Żerań.

Wiosna to chyba najlepsza pora do odwiedzenia tego miejsca. Jest już zielono, przyroda obudziła się do życia, ale nie zdążyła jeszcze zamienić okolicy w nieprzebytą dżunglę, zarośniętą krzaczorami, trawami, nawłocią, pokrzywami i innym roślinnym plebsem (co też ma swój urok, ale mocno ogranicza widoczność i wielu rzeczy można po prostu nie zauważyć lub trudniej do nich dotrzeć). Nie obudziły się też jeszcze komary. Na dodatek wszystko kwitnie. Ptaki śpiewają. Słońce grzeje, ale nie pali. Żyć, nie umierać.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: