Lasek Bielański – część południowa

Łęgi wiązowo-jesionowe, grąd niski, siedliska grądowe, reliktowe olsze, dawne koryto Rudawki, skarpa warszawska – atrakcje części południowej Lasku to głównie przyroda. Nie ma tu żadnych zabytków. No, może poza jednym…

Największą atrakcję tej budowli stanowi szukanie i znalezienie jej, bo nie jest zaznaczona na żadnej z leśnych mapek ani nie prowadzi do niej żaden drogowskaz. Ja znalazłam ją dzięki mapie Google, za którą podążałam z moim smartfonem. Jest chyba jedynym warszawskim wentylatorem kolektora ściekowego, przy którym przechodnie z upodobaniem robią sobie zdjęcia. W zależności od stanu wody w Wiśle unosi się wokół niego mniej lub bardziej intensywny charakterystyczny zapaszek. Dzisiaj był, powiedzmy, umiarkowany.

Tajemniczy Don Pedro z Krainy Deszczowców. Karramba!

Kto jeszcze pamięta tę dobranockę?

Wygląda, jakby miał się z niego wykluć jakiś Obcy.
Rudawka przy ujściu do Wisły.
Prawie jak sekwoja : )
Rudawka.

Rzeczka, która przez większą część swego biegu płynie kanałami – naziemnymi lub podziemnymi, tutaj wreszcie bierze głębszy oddech.

W lesie żyje podobno sporo dzikich zwierząt, ale jedyne zwierzę, jakie dzisiaj napotkałam, to zadbany i dobrze odkarmiony kot, robiący obchód swojego rewiru na jedynym osiedlu mieszkaniowym w obrębie MSI Las Bielański, przy ul. Tczewskiej.

Rudawka raz jeszcze, przy wspomniamym osiedlu.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: