Zapylamy, zapylamy

Na rowerze zapylamy, po wiejskich dróżkach, po kałużach, nad rzeczkę, na łączkę. Po wielu perturbacjach przywitałam się w końcu z moim dawno nie widzianym Czarnym Mustangiem i ruszyliśmy z przyjacielem na mazowieckie drogi i bezdroża.

Zapylają też zapylacze, aż buczy. Jako regularna donatorka akcji Pomóżmy Pszczołom Greenpeace’u czuję się zobowiązana, aby poświęcić im chwilę uwagi na blogu. Entomologiem nie jestem, nie znam nazw gatunków, które poniżej prezentuję, ale czy to ważne? Chociaż (dla mnie) bezimienne, na pewno wszystkie są pożyteczne. A jak się im przyjrzeć z bliska, to i piękne.

Poziomki kojarzą mi się z latem bardziej, niż jakiekolwiek inne owoce. No, może jeszcze jagody. Wszystkie inne owoce są do kupienia cały rok, sprowadzane samolotami z drugiego końca świata. Poziomki są tylko w lecie i zazwyczaj rosną dziko. Mają cudowny zapach i smakują obłędnie. Ta akurat nie jest dzika, bo rośnie w ogródku, ale jest na wpół zdziczała, bo nikt jej specjalnie nie hoduje, sama sobie rośnie, to tu, to tam.

Utrata.
Motylem jestem, na na…
Jaszczur w szacie godowej.

Ten pan nie jest bezimienny, to jaszczurka zwinka (Lacerta agilis). Pospolita, ale nie tak do końca, bo przecież gadów w Polsce nie mamy zbyt wiele.

Na koniec trochę wiejskiego industrialu.

…i jeszcze coś dla wielbicieli horrorów. Gniazdo pajączków. Mama-pajęczyca  (w lewym górnym rogu) pilnuje, żeby ktoś obcy (na przykład ta baba z telefonem) nie zrobił im krzywdy.

Miłych snów! ; )

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: