Stare Jelonki

Zanim na Jelonkach wybudowano prl-owskie blokowiska, przed wojną powstało na terenie dawnej wsi miasto-ogród Jelonek. Nie jest jakoś specjalnie atrakcyjne, ale i tak wygląda lepiej niż wielkie, monotonne pastelowe pudła. Można też spotkać prawdziwe starocie.

Polanka na Jelonkach.

Zazwyczaj to jelonki można spotkać na polankach – na Bemowie jest odwrotnie. Polanka leży przy granicy z Wolą, obok torów kolejowych.

Pomnikowa lipa drobnolistna.

Pomieszanie z poplątaniem.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

3 myśli w temacie “Stare Jelonki

  1. Ogladanie Twoich zdjęć to dla mnie duża przyjemność:) Dobór tras też nie taki oczywisty, lubię niespodzianki. Nie nam na razie czasu, zeby powędrować Twoimi trasami, ale w przyszlosci – kto wie..

    Życzę wytrwałości w chodzeniu i powodzenia we wszystkim Wilganna

    Polubione przez 1 osoba

  2. Dziękuję za miłe słowa. A jeśli chodzi o trasy, to lubię się czasem zapuścić w miejsca nieoczywiste lub zupełnie mi dotąd nieznane, jak np. Bemowo.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: