Fort Wawrzyszew

Solitude in nature clarifies thought – carve out some time to yourself and go explore somewhere you’ve never been before.

Jeden z dwóch bielańskich fortów, na Chomiczówce, nie Wawrzyszewie, należący do tzw. pierścienia zewnętrznego – lepiej zachowany i otoczony fosą, ale trudniej dostępny (na jego terenie mieszczą się warsztaty i magazyny, od strony fosy jest zamknięte osiedle). Otoczony jest za to lasem, należącym do Parku Leśnego Bemowo i tamtędy właśnie się dzisiaj przeszłam. Las jest głównie liściasty i pewnie najładniej wygląda jesienią, ale teraz też jest niebrzydki.

Kierunek – w lewo, potem w lewo, i dalej też w lewo.
Kalina koralowa.
Jeżyna popielica.
Ścieżka coraz węższa.
Stary samolot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na Lotnisku Bemowo.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: