Columba palumbus

Gołąb grzywacz.

Czyli największy polski gołąb – jeden z trzech gatunków, które pojawiają się w moim ogródku. Pozostałe to sierpówki i zwykłe gołębie miejskie. (Sierpówkę zdjęłam w ubiegłym roku w sierpniu . Grucha podobnie).

Przyroda trochę się zrehabilitowała i widząc, że nie mogę wyjść do natury (leje), przysłała trochę natury do mnie. Kolejny ptak do mojej „window list” odhaczony.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

2 myśli w temacie “Columba palumbus

  1. Jako muzyczny podkład polecam Ian Anderson „Pigeon flying over Berlin Zoo”. U nas przed domem słychać pohukiwania sierpówek, które lubią przesiadywać na drutach wysokiego napięcia, a za chatą można usłyszeć gruchania grzywaczy i krymek, bo dalszy sąsiad ma gołębnik 😁

    Polubione przez 1 osoba

  2. Dzień dobry, bardzo dziękuję za miłe słowa o mojej książce („Służące do wszystkiego”). Poszukuję z Panią kontaktu, bo miałabym prośbę w związku z Pani wpisem. Czy mogę prosić o maila? Pozdrawiam bardzo serdecznie, Joanna Kuciel-Frydryszak

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: