Pica pica

Count the birds in your garden.

…czyli sroka zwyczajna.

Wypatrzyła, że wróble wpadają do mnie się napić i zaczęła mnie odwiedzać, ale jest bardzo ostrożna. Dzisiaj przyłapałam ją na gorącym uczynku, gdy wróciłam z wizyty u Mniejsza o To, Kogo. Przez zamknięte okno nie zauważyła, że się jej przyglądam.

Fascynujące, bardzo inteligentne ptaki. Jak podaje Wikipedia, jako jedyne spoza gromady ssaków zdały test lustra (wskaźnik samoświadomości). Kiedyś obserwowałam, jak sroka drażni się z kotem, który wyszedł sobie na obchód swojego rewiru. Doskakiwała do niego i odskakiwała, głośno skrzecząc. Gdy poirytowany odchodził, biegła, podskakując, za nim i dalej go zaczepiała. Nie było tam nigdzie jej gniazda, którego by broniła. Wyglądało na to, że po prostu świetnie się przy tym bawi.

No a poza tym są to bardzo piękne, eleganckie ptaki.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: