Ksawerów

Zaniosło mnie dzisiaj, po wczorajszym niespodziewanym telefonie, do Telewizji Polskiej. Nie dzwonił wprawdzie Jacek Kurski, i nie do samej Telewizji byłam zaproszona, tylko na jej parking, ale była okazja odwiedzić stare śmieci, bo mieszkałam przez osiem lat na pobliskim Wierzbnie i okolicę znam dość dobrze. Spacer nie bardzo się jednak udał, bo pogoda była kwietniowa, czyli zaczynałam go w słońcu, a kończyłam w śnieżycy.

Budynek główny TVP na Woronicza.

Studentów dziennikarstwa i architektury powinno się tu przyprowadzać, żeby pokazać, jak nie wolno uprawiać tych dwóch zawodów. Przed budynkiem, podobnie jak przed budynkami rządowymi – barierki (ustawione na stałe). Poprzedniej ekipie daleko było do obiektywizmu, ale nie przypominam sobie, żeby musiała się w ten sposób zabezpieczać przed widzami.

ul. Domaniewska.

Przedsionek służewieckiego Mordoru. Pomyśleć, że wszystkie te błyszczące biurowce stoją teraz puste, podobnie jak kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu tutejsze zakłady przemysłowe…

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
Ktoś pracuje, by słuchać mógł ktoś.

Front budynku zaprojektowanego przez prof. Bieńkuńskiego przypomina głośnik starego radia. Budynek mieści w sobie jedną z najlepszych akustycznie sal koncertowych w Polsce (2 sekundy naturalnego pogłosu) oraz najlepsze studio nagraniowe w tej części Europy (wg strony studianagran.com). Specjalizuje się w muzyce poważnej, ale grali tu też jazzmani i wykonawcy muzyki pop.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

3 myśli w temacie “Ksawerów

  1. A propos studentów architektury i Telewizji Polskiej. Mamy w naszej biblioteczce spisane wspomnienia architekta, który razem z kolegą w latach 70. wyznaczał w szczerym polu uprawnym punkty geodezyjne pod pierwszą siedzibę przy Woronicza 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: