Święta last minute

Takich wariackich świąt to najstarsi górale nie pamiętają. Mama w klinice rehabilitacyjnej. Klinika nie raczyła poinformować, że w pierwszy dzień świąt wizyt nie ma i pacjentów można odwiedzić w Wigilię, ale tylko do 13-ej. Trzeba było zorganizować rodzinną akcję jak z „Francuskiego łącznika”, żeby jej jednak jakąś namiastkę świąt zapewnić. Udało się, chociaż z trudem i zadyszką. Ale w całym tym rozgardiaszu zaginął gdzieś opłatek (prawdopodobnie u drugiej mamy, też unieruchomionej, tyle że w domu) i przy wigilijnym stole na wsi z Big Brotherem dzieliliśmy się chlebem :-). (Opcjonalnie rozważaliśmy też jajeczko, jak na „ubeckiej Wigilii” z „Rozmów kontrolowanych”, ale pomysł nie przeszedł ;-)). Życzyliśmy sobie, żeby następne święta były normalne i w pełnym składzie. Na szczęście była chociaż choinka i św. Mikołaj też o nas nie zapomniał.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

2 myśli w temacie “Święta last minute

  1. Życzę Tobie i bliskim zdrowia i dobrego samopoczucia w całym Bożonarodzeniowym czasie, dobrych myśli, miłego towarzystwa i optymizmu pomimo wszystko.

    Wilganna

    Polubienie

  2. Dziękuję. Najważniejsze, że wszyscyśmy – chociaż porozdzielani – to jednak wciąż w komplecie. Ja również życzę wszystkiego dobrego – w tym i w Nowym Roku. Oby był lepszy.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: