Noc Kupały

Najkrótsza noc w roku. Zachód Słońca – 21:02, wschód – 4:13. (Zmierzch – 21:52, świt – 3:23). Temperatura: 23 stopnie Celsjusza (0:51).

Atrybuty:

Nefrolepis.

Księżyc: wschód – 17:09, zachód – 2:05, widoczność tarczy – 88% (Poszerzony), znak – Skorpion. (Zdjęcie z wieczornego wypadu do Żabki).

Polny bukiet ze wsi.

Tribute to Serge Gainsbourg – czyli „wesołe nutki” ;-). (Brzmi jak nazwa przedszkola, ale dzieciom bym ich nie pokazywała, żeby uniknąć niewygodnych pytań).

Nie przepadam za słynną piosenką Serge’a i Jane Birkin, więc zamiast niej, z okazji przypadającego wczoraj Dnia Muzyki inna piosenka (też o miłości, między innymi):

***

Tu miała być aktualizacja poranna, ale cóż – zasnęłam i o dziwo nie obudziłam się nad ranem, co ostatnio często mi się zdarza. Nie opiszę więc, jak ta gorąca noc się zakończyła.

Opublikowane przez typikalme

Z wykształcenia administratywista i edytor. Z zawodu urzędnik. Z urodzenia (dość już dawnego) warszawianka. Mieszkam (aktualnie) na Żoliborzu. Wychowałam się na Czerniakowie i w Śródmieściu na Ścianie Wschodniej, urodziłam się na Szmulkach, a do liceum chodziłam w Wilanowie. Lubię szwendać się po mieście, pieszo i zbiorkomem. Z aparatem (w telefonie) w pogotowiu. Serce mam po lewej stronie. Namiętnie czytam „Przekrój”. "Typical me" pochodzi z piosenki The Smiths "I Started Something I Couldn't Finish".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: